I u nás voní jehličí a perníčky

První adventní neděli zavonělo naším azylovým domem jehličí. Maminky si pod vedením sociální pracovnice vyráběly adventní věnce, které ozdobily nejen chodbu azylového domu, ale i každou bytovou jednotku. Maminky s dětmi si tak každou neděli zapalují svíčku na věnci a společně se těší na Štedrý den. Dále si zde s pomocí sociálních pracovnic vyráběly vánoční skřítky a papírové hvězdy, z kterých měly radost hlavně děti. Druhou adventní neděli u nás zavoněly perníčky, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Těch se maminkám podařilo napéct opravdu velké množství.  S pečením jim pomáhala stážistka, která v našem azylovém domě vykonává odbornou praxi. Nejvíce se děti těšily na zdobení perníčků a ujídání cukrové polevy.

Co by to bylo za Mikuláše, kdyby si s sebou nepřivedl krásné andílky, pořádné čerty a nadílku pro hodné děti. Mikulášský večer je u nás tradičně spjat s dobrovolníky z Maltézské pomoci, o.p.s. v Uherském Hradišti pod vedením pí. Mgr. Pavlíny Sedláčkové. 

Tímto bychom chtěli vyjádřit díky všem dárcům a také dobrovolníkům z Maltézské pomoci, kteří pro děti připravili krásný mikulášský podvečer.

 

 

  

  

Kde nás najdete:

Kontakt:

PETRKLÍČ, o.p.s. - azylový dům pro ženy a matky s dětmi

Na Krajině 44, 686 01 Uherské Hradiště – Vésky
Telefonní kontakt: 572 503 675, Mobil: 774 730 176
E-mailové spojení: info@petrklicuh.cz
IČ: 26928060, DIČ: CZ26928060
Číslo účtu: 1417811399/0800 Česká spořitelna