Na Krajině 44, 686 01 Uherské Hradiště – Vésky, Tel.: 572 503 675, Mobil: 774 730 176, e-mail: info@petrklicuh.cz

Strašidelný Azyláček

Poslední říjnový víkend se náš azylový dům přestrojil za Strašidelný azyláček, kdo přišel dovnitř, mohl spatřit čarodějnice, duchy, kostlivce a další strašidelné masky. Výjimkou nebyla ani naše sociální pracovnice, která se přestrojila za Wednesday. Na děti čekal den plný her a halloweenského tvoření. Všechny děti se s nadšením fotily ve strašidelném fotokoutku, který pro ně sociální pracovnice vytvořila. Maminky dětem připravily sladkou odměnu. Večer se všichni společně prošli s ručně vyrobenými lucernami. Program byl zakončený promítáním strašidelné pohádky. Všechny děti se vžily do strašidelných postav a společný den ve Strašidelném azyláčku si moc užily. Říjen s deskovkami

Úžasný den plný her, prožily děti a maminky tuto říjnovou sobotu. Hlavním motem herního odpoledne bylo, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Děti se tedy s vervou pustily do hraní "deskovek", probíhaly souboje v člověče nezlob se, pexesu i cestování po hradech a zámcích. Děti měly možnost vyzkoušet si různé druhy her, z bohatého výběru, který pro ně naše sociální pracovnice připravila. Odpoledne se vydařilo, děti byly z hraní deskových her nadšené a půjčily si hry i domů, aby mohly v hraní pokračovat. Maminky toto herní odpoledne také ocenily, protože kdo si hraje, ten nezlobí:-). 

Beseda o finanční gramotnosti

Během posledního květnového týdne proběhla na zahradě beseda o finanční gramotnosti. Besedu si připravila a vedla šikovná stážistka, která si s maminkami povídala o finančním hospodaření a tvorbě nouzového spoření. Beseda byla vedena i prakticky, kdy si společně vypočítaly příjmy a výdaje domácnosti. 

Den dětí s dobrovolníky z České spořitelny

Na konci května, proběhl v azylovém domě Den dětí. Do této akce se zapojily dobrovolnice z České spořitelny, které přišly dětem zpestřit jejich den a to nejen domácí bábovkou. Malovaly s dětmi na obličej roztomilá zvířátka, dále kreslily pomocí voskovek, prstových barviček a pastelek. Součástí dětského dne byl i táborák s opékáním špekáčků. Děti si odpoledne i s opékáním moc užily. Děkujeme dobrovolnicím z České spořitelny za jejich milou návštěvu. 

KDE NÁS najdete: